Zpět na » Primera Division » Plat Lionela Messiho v PSG je venku. V Paříži si během tří let přijde na astronomickou sumu

Primera Division - Plat Lionela Messiho v PSG je venku. V Paříži si během tří let přijde na astronomickou sumu

Plat Lionela Messiho v PSG je venku. V Paříži si během tří let přijde na astronomickou sumu © skysports.com - Lionel Messi

5

Líbilo se

18.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE To, že si Lionel Messi podpisem smlouvy s Paris Saint-Germain přijde na pořádný balík, je veřejně známo, až nyní ale vyšly najevo podrobnosti o jeho kontraktu v Paříži. Argentinská superhvězda, která v létě odešla po vypršení smlouvy z Barcelony, si podle deníku L´Equipe přijde během tří let v Paříži na astronomických 110 milionů eur.

Čtyřiatřicetiletý hráč v létě nečekaně opustil Barcelonu, která si kvůli katastrofálnímu stavu svých financí nemohla dovolit podepsat s Messim novou smlouvu, aniž by nepřekročila platový strop španělských klubů.

Místo očekávaného prodloužení působení na Camp Nou tak Messi nakonec zamířil do Paris Saint-Germain, který s argentinskou hvězdou podepsal tříletou smlouvu s platem ve výši 110 milionů eur, plus případnými bonusy.

Jen během sezóny 2021/22 si Messi vydělá 30 milionů eur a další dva roky poté bude brát po 40 milionech eur. Kromě svého obrovského platu si přijde každý rok na věrnostní bonus 15 milionů eur, jako kompenzaci za to, že při příchodu jako volný hráč nedostal žádný bonus za přestup.

Messi tak přesunem do Paříže finančně rozhodne netratil, podle L´Equipe by totiž podobnou smlouvu dostal i v katalánském velkoklubu, pokud by si jej klub mohl dovolit registrovat na další sezónu.

Messi byl přitom ochoten akceptovat až 50% snížení platu, jen aby mohl zůstat v Barceloně, ani to ale nestačilo, aby klub nepřekročil platový strop.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smajlík 17 Ohodnoťte moji sexy dospívající kundičku - http://foto315320.i17.fun

KisKis17
Kuzma - 19.09. Odpovědět

A FFP je určitě zcela v pořádku Smajlík 7

Kuzma

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 To je paradox jako prase, věrnostní bonus. Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 12

AVSuvorov
Reklama
Reklama
Nejnovější články