Zpět na » Primera Division » Messiho podepsání smlouvy s Barcou se blíží

Primera Division - Messiho podepsání smlouvy s Barcou se blíží

Messiho podepsání smlouvy s Barcou se blíží © northweststar.com.au - Messi

1

Líbilo se

05.08. - Lionel Messi a Barcelona by se měli opět dohodnout na pokračování vzájemné spolupráce, která trvá již mnoho let. Nový kontrakt Argentince by měl být oznámen v nejbližších hodinách. Obě strany se na smlouvě domluvily už tři týdny nazpět, ale Barca musí řešit finanční trable a i proto nebyl stále podpis proveden. Prezident klubu Joan Laporta se však již brzy bude moci opět pořádně nadechnout a snížit tlak, který je na jeho osobu enormní.

Katalánský gigant si je tak velmi jistý tím, že u něj klíčový muž dekády bude pokračovat nadále a jen se čeká na oficiální oznámení. Messi je od 30. června volným hráčem, protože mu v Barce smlouva skončila a od té doby měl vše na starosti hráčův otec Jorge Messi. Ten by se měl do konce týdne na Camp Nou objevit a ukončit tak ságu, která trvá už od loňského léta. To chtěl útočník podle všeho z klubu pryč a nebylo daleko od toho, aby ho získal nějaký další velký světový celek.

Levonohý kouzelník se však nakonec zakousl a předvedl parádní sezónu, kdy byl opět tahounem a nejlepším hráčem mužstva. Situace se během roku změnila a on má zase chuť nastupovat v Katalánsku. Zde by měl podepsat na dalších pět let. Je ale možnost, že by poslední tři roky kontraktu strávil v USA a dělal zde pro Barcelonu takového ambasadora.

Dohoda bude moci vzniknout díky tomu, že sám hráč se rozhodl jít s platem hodně dolů (cca o polovinu). Navíc také přišla finanční injekce od amerického investora CVC. I tak má ale Barca stále co dělat, aby snížila svoje výdaje a to hlavně ty na hráčské výplaty.

Díky tomu, že bude Messi nadále kopat za Blaugranas, La Liga i samotný klub zůstanou v popředí zájmu široké veřejnosti. Střelec načne na Camp Nou již svoji 18. sezónu, ve které by chtěl dokázat, že je stále jedním z nejlepších na planetě a přidat do své sbírky další Zlatý míč či Zlatou kopačku.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Michal Stix / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

tak kvoli tomuto som sa aj zaregistroval....tento koment mi za to stál....pan redaktor...mate super kvalitné info:-))))

martinchelsea
Reklama
Reklama
Nejnovější články