Zpět na » Primera Division » Kalidou Koulibaly prioritou pro Carla Ancelottiho poté, co Neapol odmítla nabídku Evertonu

Primera Division - Kalidou Koulibaly prioritou pro Carla Ancelottiho poté, co Neapol odmítla nabídku Evertonu

Kalidou Koulibaly prioritou pro Carla Ancelottiho poté, co Neapol odmítla nabídku Evertonu © talksport.com - Zůstane Kalidou Koulibaly v Neapoli i nadále?

0

Líbilo se

31.07. - Italské Calciomercato přineslo zprávu, že Ancelotti by rád získal senegalského obránce Neapole do služeb Bílého baletu. Kalidou Koulibaly je již několik let během letního přestupového okna spojován s potenciálním přesunem do jednoho z evropských velkoklubů, italský klub však vždy Koulibalyho dokázal udržet. Velkou roli v tom hrála především požadovaná cena vedením Neapole.

Teď má být vytouženou posilou Carla Ancelottiho, který senegalského reprezentanta moc dobře zná ze svého neapolského působení a je o něm známé, že je Koulibaly jeho obrovským oblíbencem.

Velký třesk totiž v posledních týdnech zažila obrana Realu Madrid. Převážně na stoperském postu, když klub opustily dlouholeté opory, legenda klubu Sergio Ramos a po deseti letech i Raphaël Varane, který je novou posilou Manchesteru United. Real tak musí přivést adekvátní náhrady.

Carlo Ancelotti měl údajně informovat a požádat prezidenta klubu Florentina Peréze, aby se pokusil získat právě obránce italského celku. To však nebude vůbec lehké, jelikož Neapol bude připravena udržet svůj klenot i nadále a všemi možnými prostředky.

Ancelotti a Koulibaly během společného působení v Neapoli

Během svého angažmá v Evertonu se Ancelotti nechal slyšet, že Koulibalyho považuje za nejlepšího obránce planety. „Je to nejlepší střední obránce na světě a pořád se může zlepšovat. Jeho hodnota je 130 milionů liber a je neprodejný.“ reagoval tak na dotaz, zda by chtěl přivést během přestupového okna stopera do Goodison Parku.

V Evertonu však nyní působí další ex-manažer Neapole, tím je Rafael Benítez. V posledních dnech jsme tak svědky zajímavé situace. Calciomercato přineslo informaci o tom, že i Benítez má údajně velký zájem přivést Kalidoua Kolibalyho do liverpoolského celku.

Byl to totiž právě Rafael Benítez, kdo získal senegalského reprezentanta do Neapole v roce 2014 z belgického Genku. K tomuto přestupu se váže i celkem humorná historka. Benítez kontaktoval Koulibalyho osobně telefonicky, s tím, že by jej rád přivedl do svého týmu. Ten si však ale myslel, že jde o hloupý žert kamaráda, ihned tak po představení Beníteze telefon položil a až po rozhovoru s agentem pochopil, že se jedná doopravdy o španělského manažera.

Právě Benitez přivedl Koulibalyho do Neapole

Anglický klub měl, dle italských médií, dokonce předložit i konkrétní nabídku ve výši 35 milionů eur. To však bylo italským klubem razantně smeteno ze stolu. Neapol si prý cení v současné chvíli Koulibalyho, který má smlouvu v klubu ještě na dvě sezóny - do června 2023, na sumu dvojnásobnou - tedy okolo 70 milionů eur.

šéf Neapole Luciano Spaletti nechal slyšet, že udělá vše, co bude v jeho silách, aby obránce v klubu udržel. „Udělám vše, abych ho zde udržel. Klidně se i k něčemu připoutám.“ řekl rázně během klubové tiskové konference minulý týden a snažil se tak ujistit fanoušky, že uvidí Koulibalyho v neapolském dresu i v příští sezóně.

Požadovaná suma by však mohla být i pro klub jako Real Madrid v současné chvíli neřešitelnou překážkou. Podle Calciomercato je tak spíše nepravděpodobné, že prezident španělského klubu prosbu Carla Ancelottiho vyslyší a pokusí se Koulibalyho získat. Důvodem je pak především, nepříliš dobrá finanční situace v Realu Madrid a odhodlání neapolského vedení udržet Senegalce i nadále.

I v případě Evertonu zůstávají italská média také přesvědčena o tom, že anglický klub Koulibaly během léta neposílí. Karamelky a Bílý balet se tak dle nich připojí ke klubům, jako například manchesterské duo City a United, Chelsea, nebo Paris Saint-Germain, které se také neúspěšně pokoušely senegalského reprezentanta v minulosti získat.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Sebastian Suba / sportbible.com, calciomercato.com, liverpoolecho.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články