Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund si vyhlédnul náhradu za Haalanda v řadách Red Devils

1. Bundesliga - Dortmund si vyhlédnul náhradu za Haalanda v řadách Red Devils

Dortmund si vyhlédnul náhradu za Haalanda v řadách Red Devils © Manchester Evening News - Zaujme Martial v Německu Haalandovo místo?

3

Líbilo se

24.09. - Že Erling Haalanda během kalendářního roku 2022 změní dres, to bere většina fotbalové veřejnosti v podstatě jako hotovou věc. Podobně na tom zřejmě je také vedení Borussie Dortmund, které momentálně norský bombarďák patří. Vestfálský celek už s předstihem vyhlíží alternativy na post hrotového útočníka a jednu zajímavou volbu našel v Manchesteru United.

Už letos byl odchod velmi žádaného Haalanda považován za velmi reálný scénář, v lednu však vejde v platnost zásadní změna. Podle smlouvy 21letého forvarda totiž nově bude možno aktivovat výstupní klauzuli o hodnotě 68 miliónů liber, do které už BVB nemá možnost sáhnout.

Tradiční bundesligové značce, jejíž mužstvo tradičně oplývá talentem, tak nezbývá než se připravit na odchod klíčového útočníka. Počítat může s velmi slušnou finanční kompenzací, a tak není třeba na posile přespříliš šetřit.

Zahraniční média už pochopitelně přišla s více možnými přestupovými cíli, ze kterých Borussia vybírá, nicméně některé jsou pravděpodobnější než jiné. K Timu Wernerovi z Chelsea se nyní přidal na vrchol pomyslného žebříčku další strádající útočník z Premier League.

Anthony Martial se od příchodu Cristiana Ronalda na Old Trafford vytratil ze sestavy a šanci nechytil za pačesy ani přes týden v EFL Cupu. United jsou prý aktuálně ochotni francouzského hroťáka či křídelníka pustit za 60 miliónů euro, tedy částku, kterou za něj před šesti lety sami poslali Monaku.

Dortmund ovšem není jediným možným zájemcem o Martialovy služby. Jméno autora 55 gólů v Premier League, který však často postrádá konzistentnost výkonů, totiž skloňují rovněž v Paříži. Tam ale záleží především na nejbližší budoucnosti Kyliana Mbappého.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
DeviI - 26.09. Odpovědět

Smajlík 2

DeviI

Smajlík 3 Smajlík 3 Dortmund mám rád, ale tímto by se úplně odpálili. Smajlík 12

AVSuvorov

Takhle jsem se už hodně dlouho nad nějakým článkem z fotbalového prostředí nepobavil Smajlík 3

Tomguncz27

Moja rec Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

James1991
Reklama
Reklama
Nejnovější články