Zpět na » 1. Bundesliga » Co lze očekávat od Juliana Nagelsmanna v Bayernu Mnichov?

1. Bundesliga - Co lze očekávat od Juliana Nagelsmanna v Bayernu Mnichov?

Co lze očekávat od Juliana Nagelsmanna v Bayernu Mnichov? © Ace Football - Mnichovský Bayern jistě dozná po příchodu Juliana Nagelsmanna změn

1

Líbilo se

30.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Angažmá Hansiho Flicka jako hlavního trenéra Bayernu nelze popsat jinak než v superlativech. Německý stratég převzal rozvrácený tým v listopadu 2019 původně jen dočasnou formou, do léta následujícího roku z něj však stihl udělat krále Evropy. Bavoři se ale musí připravit na novou životní etapu. Obstojí Julian Nagelsmann, Flickův nástupce, v největším klubu našich západních sousedů?

V očích mnoha expertů se podařilo Bayernu uloupit nejlepší možnou alternativu německého trhu. Dosavadní kouč RB Lipska obsadí místo šéfa lavičky mnichovského velkoklubu od příští sezóny. Ale jak si můžeme jeho nastávající štaci představovat?

Bayern byl odjakživa vyhlášený propracovaným mládežnickým systémem s mnoha hráči, kteří se později chytili v A-týmu. Faktem však zůstává, že pod Flickem okrajoví členové kádru nedostávali tolik příležitostí. Stoper Nianzou si zapsal 113 minut bundesligové akce, přičemž další talentovaná trojice Zirkzee, Scott, Stanišić se nedostala ani na 100.

Ačkoliv Nagelsmann není ze statistického pohledu vyloženým příznivcem přehnaného rotování mužstva, v zabudování nadějných borců patří k mistrům. Hráči jako Dayot Upamecano, který už si shodou okolností vysloužil přestup do Allianz Areny, Timo Werner, Christopher Nkunku, Angeliño a Nordi Mukiele všichni pod vedením Nagelsmanna excelovali.

Jmenovaní fotbalisté sice dostali od 33letého trenéra prostor částečně kvůli nedostatku jiných možností, s příchodem nového herního systému si ovšem nemůže být svou pozicí plně jistý takřka žádný hráč Bayernu.

Pokud však skutečně dojde k přizpůsobení formace, ofenzíva tím pravděpodobně příliš dotčena nebude. V Lipsku praktikoval Nagelsmann podobný styl útočení jako Flickův Bayern, skrze rychlé kombinace před šestnáctkou nebo po krajích. S vylepšeným personálem, do kterého může počítat například s Robertem Lewandowskim, ale lze predikovat rovněž lepší střelecká čísla.

Jak si sednou Julian Nagelsmann s Robertem Lewandowskim?

Značných změn by ale naopak mohla doznat defenzíva. Zatímco Die Roten zejména v letošním ročníku trpí množstvím individuálních chyb (například proti Paris Saint-Germain v Lize mistrů), Red Bull s Nagelsmannem u kormidla má s 25 inkasovanými brankami pohodlně vůbec nejpevnější obranu v bundeslize. Vděčit za to možná může i rozestavení se třemi obránci.

Odchody stoperů Davida Alaby a Jérôma Boatenga umožní zmiňovanému Upamecanovi rychlou cestu do základní sestavy, kde by se vlevo po jeho boku mohl snadno postavit Lucas Hernández. Napravo ovšem vyvstává otazník kolem Benjamina Pavarda, který rozhodně disponuje také schopnostmi hodnými křídelního obránce, podobně jako Alphonso Davies na druhé straně.

Pakliže k úpravě formace opravdu dojde, právě kraje obdrží stěžejní roli ve tvorbě šancí. Zatímco opory jako Kimmich, Goretzka nebo Müller budou kombinovat uprostřed, Davies s Pavardem by měli obstarávat servis z křídelních prostor. Důkazem toho budiž Angeliño, levý obránce Lipska, který je letos paradoxně v průměru nejvýše postaveným hráčem mužstva.

Těžko ale nyní soudit, jak konkrétně pozmění Nagelsmann bundesligového hegemona. Během své trenérské kariéry vystřídal množství různých herních stylů, které se neostýchá poupravovat ani během utkání.

V každém případě se však můžeme těšit na živý projev a čerstvou krev do žil gigantu evropské kopané.

Vojt?ch Olšr / 90min.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Že se nebude bát dávat šance mladým hráčům a budou pod ním růst pokud to bude v jejich silách....že dost možná bude hrát na 3 stopery a že nepřivede nikoho z Lipska, protože jim to slíbil

Tomguncz27
Reklama
Reklama
Nejnovější články