Zpět na » 1. Bundesliga » Thorstvedt: Haaland je famózní hráč, ale zatím nedosahuje úrovně Ronalda s Messim

1. Bundesliga - Thorstvedt: Haaland je famózní hráč, ale zatím nedosahuje úrovně Ronalda s Messim

Thorstvedt: Haaland je famózní hráč, ale zatím nedosahuje úrovně Ronalda s Messim © goodwordnews.com - Erling Haaland

0

Líbilo se

18.04. - Bývalý norský brankář Erik Thorstvedt, který chytal i za anglický Tottenham, si přesně vzpomíná na moment, kdy uviděl svého krajana Erlinga Haalanda a řekl si, že bude hvězdou. Podle Thorstvedta je stále 20letý útočník předurčen lámat rekordy, ale prozatím by se vyhýbal srovnání s Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim.

Erik Thorstvedt bydlel ve stejném sousedství jako mladý Erling Haaland a dokonce nastoupil proti týmu, za který hrál Thorstvedtův syn.

„V jednom zápase dal čtyři góly za 20 minut. Tehdy jsme si všichni řekli‚ co se to tady děje?" vzpomíná někdejší gólman pro CNN.

Haalandovi se už jako dvacetiletému podařilo zapsat své jméno do historických tabulek a překonat několik rekordů. V 16 zápasech Ligy mistrů vstřelil 20 branek - dokázal to rychleji než kterýkoli jiný hráč. Je také prvním teenagerem, který skóroval ve svých prvních pěti vystoupeních v Lize mistrů.

Pozoruhodné výkony mladého Nora nezaostávají ani v Bundeslize. V ní vstřelil jako první ve svých úvodních 25 zápasech stejný počet branek a při ligovém debutu za Borussii Dortmund dosáhl hattricku za 19 minut a 48 vteřin.

Talentovaný útočník se tak nevyhnul porovnání s Cristianem Ronaldem či Lionelem Messim a mnozí lidé ho už vidí jako jejich nástupce. Thorstvedt si ale myslí, že taková vyjádření na Haalanda vytvářejí jen nepřiměřený nátlak.

„Když se za 15 let podíváme zpátky, můžeme říct, že pokořil několik rekordů, vstřelil spoustu branek a byl opravdu uznávaným hráčem. Zatím si ale nemyslím, že bychom ho měli umístit na stejné místo k Ronaldovi nebo Messimu. Alespoň zatím ne. Berme to jako příjemné překvapení, pokud se tak stane.“

Téměř dvoumetrový Haaland zaujal fotbalový svět nejen svou výškou a bojovností, ale také neuvěřitelnou rychlostí. K těmto charakteristickým rysům se ale musel Nor postupně vypracovat.

„Teď je mohutný, skoro jako monstrum na hřišti, ale předtím jím nebyl. Myslím si, že to pro něj byla vlastně výhoda, protože musel víc pracovat," říká Thorstvedt.

„Je to velmi inteligentní hráč, protože málokdy jde do ofsajdových pozic a své sprinty načasuje vždycky opravdu dobře," hodnotí 58letý Nor.

Gabriela Průšová / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články