Zpět na » Serie A » Nový trenér Interu Milán promluvil o možné budoucnosti Eriksena

Serie A - Nový trenér Interu Milán promluvil o možné budoucnosti Eriksena

Nový trenér Interu Milán promluvil o možné budoucnosti Eriksena © newsbreak.com - Christian Eriksen

0

Líbilo se

09.07. - Simone Inzaghi se ve středu oficiálně ujal kormidla fotbalistů Interu Milán. Na úvodní tiskové konferenci nový trenér úřadujícího šampiona Serie A uvedl, že nechce slevit z ambicí svého předchůdce Antonia Conteho. Inzaghi zároveň vyjádřil podporu zotavujícímu se Eriksenovi.

„Nebylo třeba mě dvakrát přesvědčovat o tom, abych přijal trenérský post v Interu Milán. Jednání s panem Čangem, Ausiliem a Marottem byly velmi rychlé.”

„Těším se na velké dobrodružství ve své kariéře a nemám v úmyslu slevovat z dosavadních vysokých cílů. Věřím, že společně s vedením klubu a našimi fanoušky se nám je podaří naplnit,” uvedl Simone Inzaghi podle webu sportovního deníku Gazzeta dello Sport.

45letý Inzaghi dosud vedl pouze Lazio Řím. V letech 2016 - 2021 s Římany vybojoval vítězství v italském poháru a dva triumfy v národním Superpoháru.

V minulé sezóně skončilo Lazio na šestém místě v Serii A, čímž se kvalifikovalo do skupinové fáze Evropské ligy.

Nyní se od něj očekává obhajoba titulu i postup do závěrečných kol Ligy mistrů, protože v minulé sezóně Inter v této milionářské soutěži nepostoupil ze základní skupiny.

„Vedení mi slíbilo, že tým zůstane konkurenceschopný a silný jako minulý rok. Co se týče současného odchodu Achrafa Hakimiho, věděl jsem o tom již dříve, takže mě to vůbec nepřekvapilo.”

„Naším velkým cílem bude obhájit Scudetto a dosáhnout lepšího výsledku v Lize mistrů. Tím bude postup ze skupiny do vyřazovací části, což se Interu nepodařilo od roku 2011," konstatoval někdejší dlouholetý hráč římského Lazia.

Zatímco o slovenském obránci Milanovi Škriniarovi a jeho případném odchodu z Interu se na tiskové konferenci nemluvilo. Inzaghi se vyjádřil k tématu Christian Eriksen a jeho neočekávaný srdeční kolaps na mistrovství Evropy.

Je možné, že dánský záložník nejenže nebude pokračovat v Interu, ale možná i ukončí svoji fotbalovou kariéru.

„Je mi velmi líto, co se mu stalo. Nyní potřebuje ze všeho nejvíce klid a odpočinek. Následně se uvidí, jak bude jeho kariéra pokračovat.”

„V souvislosti s tím, co se mu stalo, bylo prozíravé, že jsme přivedli Hakana Calhanoglua. Vždycky jsem obdivoval jeho fotbalový styl, budeme ho velmi potřebovat,” dodal Inzaghi.

Gabriela Průšová / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články