Zpět na » » Co ukázala kauza Plavšič o Danielu Křetínském? Nelze stíhat všechno zároveň

- Co ukázala kauza Plavšič o Danielu Křetínském? Nelze stíhat všechno zároveň

Co ukázala kauza Plavšič o Danielu Křetínském? Nelze stíhat všechno zároveň © sparta.cz - Srdjan Plavšič

2

Líbilo se

17.05. - BULVÁRNÍK Na přelomu dubna a května odstartovala přestupová bomba v případu Plavšič. Novináři deníku Sport přišli s informací, že srbský hráč má zamířeno do Slavie Praha, s kterou již podepsal smlouvu. Tahle informace se nakonec nepotvrdila, ale kolem případu se různé debaty vedly ještě dlouho. A skutečně se ukázalo, že Srdjan Plavšič po sezóně Spartu opustí.

Novináři v Česku jsou schopní a můžou přijít s různými informacemi až o několik dní dříve, než se tak opravdu stane. V politických sférách je to v poslední době docela běžné a z ničeho nic může být ohrožena kariéra jakéhokoliv vysoce postaveného činitele. Před nedávnem se něco podobného stalo ve sportu.

Kauzu odstartoval článek na iSportu, kde jeden z předních českých sportovních novinářů Jan Podroužek jasně napsal, že o budoucnosti Plavšiče je rozhodnuto. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a na sociálních sítích odstartovala výměna názorů mezi fanoušky obou pražských „S„.

Slavističtí příznivci měli radost a plně důvěřovali trenérovi Jindřichu Trpišovskému, že ví, co dělá. Oproti tomu v táboře Sparty schytával Plavšič jednu vulgární urážku za druhou.

Nakonec to dopadlo tak, že hráč všechny spekulace na svém instagramovém účtu dementoval a fanouškům Sparty vzkázal, že se nikde nechystá a společně s agentem jednají na nové smlouvě.

Otevřít fotku

Vedoucí fotbalového oddělení deníku Sport Jan Podroužek pár hodin po zveřejnění článku na svém Twitteru uvedl, že za všemi zveřejněnými informacemi si stojí a smlouva se Slavií je prý hotová.

Otevřít fotku

Pár dní po článku agent Plavšiče přiznal, že hráč s klubem nejedná na prodloužení smlouvy a po sezóně odchází, což na půl naznačilo že deník Sport zaměstnává profesionály. Proč napůl? Protože do dnešního dne ještě není potvrzené, že Plavšič zamíří do Slavie.

Pointa je v tom, že deník Sport patří pod Czech News Center, kde je většinovým majitel právě Daniel Křetínský. Proto je k pousmání, že vlastní novináři, kteří jsou placeni Danielem Křetínským, píší o kádru Sparty informace, o kterých není vhodné, aby vyšplhaly na povrch.

Sparta později novinářům zrušila akreditace a nepustila je na svá utkání, což pouze jenom potvrdilo, že s důkladnou prací žurnalistů není spokojená. Ovšem pan Daniel Křetínský mohl jednoduše úniku informací zabránit tím, že by se zajímal, o čem jeho novináři píší a na čem pracují.

Holt jeden člověk, který vlastní několik médií nemůže naštěstí stíhat vše a fotbaloví nadšenci tak mají přístup k exkluzivním informacím.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články