Zpět na » Premier League » Vítězný gól Aston Villy padl z ofsajdu, řekl po prohře Ole Gunnar Solskjaer

Premier League - Vítězný gól Aston Villy padl z ofsajdu, řekl po prohře Ole Gunnar Solskjaer

Vítězný gól Aston Villy padl z ofsajdu, řekl po prohře Ole Gunnar Solskjaer © caughtoffside.com, fotbalportal.cz - Ole Gunnar Solskjaer

1

26.09. - VIDEO Manchester United utrpěl první ligovou porážku v této sezóně. Na Old Trafford padl s Aston Villou 0:1. Utkání rozhodl gól Kortneyho Hause z 88. minuty. Ve třetí minutě nastavení mohli Red Devils srovnat, ale Bruno Fernandes penaltu neproměnil. Ole Gunnar Solskjaer si po zápase stěžoval, že branka Villans padla z ofsajdu. Postavil se i za Bruna Fernandese.

Dlouho to v Divadle snů vypadalo na bezgólovou remízu. Domácí měli sice převahu v držení míče (59 %) i ve střelách (28:7). Na střely na branku to ale bylo 4:3. Gól ovšem vstřelili hosté. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby se trefil Kortney Hause.

Na jeho přesný zásah mohli Rudí ďáblové ještě zareagovat. V nastavení dostali k dispozici pokutový kop, první v sezóně. Na absenci penalt si Ole Gunnar Solskjaer stěžoval před utkáním. Míč si vzal Bruno Fernandes. Spolehlivý exekutor ale selhal. Branku vysoko přestřelil.

Pro Manchester United to tak byla první prohra v ligové sezóně. Norský kouč domácích si po utkání postěžoval na rozhodčí. Podle něj padl gól Aston Villy poté, co brankáři Davidu de Geovi překážel Ollie Watkins, který byl v ofsajdové pozici.

„Je to samozřejmě zklamání, protože gól Aston Villy byl z ofsajdu. Měli jsme smůlu, toto rozhodnutí šlo proti nám.“

Poté ještě mluvil Ole Gunnar Solskjaer o situaci před pokutovým kopem. Hostující hráči se snažili Bruna Fernandese rozhodit. Například gólman Eli Martínez očividně chtěl, aby si míč vzal Cristiano Ronaldo.

„V první řadě se mi nelíbil způsob, jakým se seběhli kolem rozhodčího. Pak se také snažili ovlivnit Bruna. Očividně to zafungovalo, ale nebylo hezké to vidět.“

„Někdy to prostě nejde podle vašich představ. Bruno je skvělý hráč a kope penalty výborně. Chtěl bych ho podpořit. Věřím ale, že tak mentálně silný, že se hned dá do pořádku a bude zpátky.“

Manchester United tak v boji o ligový titul ztratil tři drahocenné body. Naopak jeho městský rival City vyloupil Stamford Bridge.