Zpět na » Premier League » Lukaku měl zůstat v Manchesteru United, domnívá se Rio Ferdinand

Premier League - Lukaku měl zůstat v Manchesteru United, domnívá se Rio Ferdinand

Lukaku měl zůstat v Manchesteru United, domnívá se Rio Ferdinand © skysports.com, fotbalportal.cz - Romelu Lukaku

0

Líbilo se

21.07. - Rio Ferdinand si myslí, že Manchester United udělal chybu, když v roce 2019 prodal belgického útočníka Romelua Lukakua do Interu, kde se vypracoval na jednoho z nejlepších útočníků Serie A. Romelu Lukaku odehrál v dresu Manchesteru United 96 zápasů a vstřelil 42 gólů. Do Divadla snů přišel v roce 2017 z Evertonu za 75 milionů liber.

Za své výkony byl však často pod palbou kritiky médií, ale i samotných fanoušků.

Před začátkem ročníku 2019/20 odešel za více než 73 milionů liber do Interu Milán, kde se výraznou měrou podílel na zisku prvního Scudetta po 11 letech. Dobrou formu potvrdil i na evropském šampionátu.

„Ano, bylo to omyl na 100%. V té době nás zajímalo, zda nám vyhovuje jeho styl, zda je dostatečně dobrý hráč pro Manchester United. Romelu je zárukou gólů a na ostatních věcech nezáleží. Podle mého názoru se ho Ole zbavil kvůli jeho stylu hry."

„Možná si s ním na hřišti nemůžete vyměnit přihrávky tak snadno jako s ostatními hráči. Ale pokud chcete góly a pak přivedete veterána jako je Edinson Cavani a máte hráče jako Lukaku, který vstupuje do nejlepšího období své kariéry, tak mi to nedává smysl.”

„Představte si ho v nynějším týmu s počtem střeleckých příležitostí, které vytváří Bruno Fernandes,” dodal zamyšleně Rio.

Lukaku
Bývalý kapitán Red Devils Ashley Young přiznal, že ani on nerozuměl rozhodnutí ze strany Manchestru United prodat belgického reprezentanta.

„Už jsem to řekl, nerozuměl jsem rozhodnutí prodat Lukakua. Bez ohledu na to, zda se jedná o uspěchaná rozhodnutí, Romelu mnoha lidem prokázal, že se mýlili. Stále se šířily příběhy, že je obézní, že nedokáže udělat tohle, nebo tohle. Lidé zpochybňovali jeho kvalitu, ale on na sobě velmi tvrdě pracoval a nyní láme rekordy."

„V Interu mu to funguje neuvěřitelně. Podle mého názoru byl fantastický i v Premier League. Nebál se však přijmout novou výzvu a nakonec to byla úspěšná volba. Všechna ta slova chvály si nyní naprosto zaslouží,” uvedl Young.

Lukaku však svého odchodu nelituje, neboť v Interu patří mezi klíčové hráče týmu.

„Měl jsem jeden špatný rok, ale to se může stát každému. Byla to těžká situace, kdy jsem se musel rozhodnout, jak dál. Musel jsem se dostat někam, kde se můžu naučit další aspekty své hry, kde budu pracovat s někým, kdo mě bude chtít plně využít. Ole chtěl, abych zůstal, ale řekl jsem mu, že je konec. Už jsem neměl energii pokračovat,” prozradil Lukaku.

Gabriela Průšová / metro.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

100% správná volba v každém ohlehu, už jen za ty tupé kecy co měl.

AVSuvorov

Velká chyba,že odešel..Je to zabiják,top útočník..Jenom idiot neocení jeho kvalitu

Rudejdablik

základ je, že se ho neměl zbavovat ten prokletý mourinho. mohl být stále v CFC

ovmartin23

Byla to velká chyba, prodat Lukakua. Bylo mi to proti srsti hned, jak jsem se dozvěděl, že půjde pryč. Dívám se na všechny zápasy Interu už jenom kvůli němu a dodneška nemůžu pochopit, jak takového snajpra odepsali .... Ole pěkně ustřelil .... Smajlík 14

pavelprvni
Reklama
Reklama
Nejnovější články