Zpět na » Premier League » Novinky z přestupového zákulisí Chelsea: Haaland, Hakimi a kdo naopak v létě opustí Stamford Bridge?

Premier League - Novinky z přestupového zákulisí Chelsea: Haaland, Hakimi a kdo naopak v létě opustí Stamford Bridge?

Novinky z přestupového zákulisí Chelsea: Haaland, Hakimi a kdo naopak v létě opustí Stamford Bridge? © thesun.co.uk - Posílí Erling Haaland londýnskou Chelsea?

0

Líbilo se

16.06. - BULVÁRNÍK Chelsea je poslední roky, vyjma nucené přestávky díky zákazu přestupů od FIFA, velice aktivním klubem na přestupovém trhu. Nejinak tomu bude během tohoto léta. Londýnský klub je spojován s několika velice zajímavými jmény. Kdo může tedy zavítat na Stamford Bridge a kdo naopak západ Londýna opustit?

Erling Haaland je jedním z nejžádanějších hráčů na fotbalovém trhu. Po tom, co se jeho agent Mino Raiola, setkal v dubnu se zástupci Barcelony a konkurenčního Realu Madrid, se dále mluvilo o manchesterských United a City. Teď však, dle britských médií, se jako nejreálnější jeví londýnská Chelsea, která je ochotna předložit sumu dosahující až 150 milionů liber.

Sám Thomas Tuchel prý označil Haalanda za muže, který vyřeší dlouhodobě problémy v útoku Chelsea. V poslední sezóně byl útok Chelsea velkým a stálým tématem pro fotbalový tisk. Timo Werner zůstal za očekáváním, kdy se především řešilo jeho časté selhání v roli zakončovatele. Požadavky a očekávání na Stamford Bridge jsou obrovské, vše se již dále také zvýšilo s příchodem velice ambiciózního Thomase Tuchela. Je tedy pochopitelné, že chce na západ Londýna přivést ty nejlepší možné hráče. Jméno samotného Wernera se v posledních dnech začalo spojovat s možným přestupem do Realu Madrid. Zájem o německého útočníka má mít sám Carlo Ancelotti. Tento eventuální odchod by tak ještě více podpořil spekulace o příchodu Haalanda.

Skvělá čísla Nora se však odrážejí na částce a především na tom, že vedení Borussie Dortmund nechce o případném prodeji svého klenotu zatím ani slyšet. Je však otázkou, zda by astronomická částka nedokázala německý klub dostatečně přemluvit. Velkou roli prý v konečném rozhodování hraje také to, že další hvězdný mladík Jordan Sancho je spojován s možným odchodem na Old Trafford. United mají dlouhodobý enormní zájem mladého Angličana získat. Je tedy otázkou, zda by bylo vedení Dortmundu ochotné prodat oba hráče během jednoho léta.

Kdo z hvězdných útočníků posílí Blues?

Vedle Haalanda se v posledních několika dnech skloňovalo jméno, v londýnské Chelsea již velmi známé a to Romelu Lukaku. Po nečekaném konci Conteho na lavičce novopečených mistrů Itálie, milánského Interu, měla Chelsea ihned začít bedlivě sledovat situaci okolo belgického forvarda. Sám Lukaku však možný přesun kamkoliv jinam odmítá a chce, dle svých slov, zůstat na severu Itálie.

Tuchel má mít dále enormní zájem o dalšího současného hráče Interu. Tím je Achraf Hakimi. Ten, kdo již oficiálně potvrdil odchod marockého krajního obránce z Interu Milán, byl sám jeho agent Alejandro Camaño. „Jediný, kdo v současné chvíli zcela jistě opustí Inter, je Hakimi, kterého já zastupuji.“ Odpověď se týkala také spekulací kolem Lautara a jeho odchodu z Interu. To však agent, pro tuto chvíli, zatím vyvrátil. V případě zisku Hakimiho má však Chelsea velkého konkurenta a tím je Paris Saint-Germain. Sám Maročan má být údajně více nakloněn přesunu do pařížské metropole. Chelsea se však snaží milánský klub přesvědčit sumou a vše již má mít konkrétní obrysy. Hovoří se o částce kolem 50 milionů liber.

Koho čeká odchod ze Stamford Bridge?

Vedle příchodů se mluví také pochopitelně o odchodech z Chelsea. Nejvíce pak ve spojení s těmito jmény, jako jsou například Tammy Abraham, Marcos Alonso, Kepa, Emerson a také Olivier Giroud.


Blíží se jejich kone v Chelsea?

Giroud sice podepsal prodloužení smlouvy o rok letos v dubnu, ale nedá se říci, že by podpis smlouvy definitivně zažehnal veškeré spekulace ohledně přesunu francouzského útočníka. V posledních několika dnech se objevily například zprávy o tom, že další klub z Milána, tedy AC, má mít zřetelnější zájem o angažování zkušeného forvarda.

Tammy Abraham je dalším útočníkem Blues, který je spojován s odchodem. Nutno říci, že u Abrahama je to více než pravděpodobné, jelikož anglický útočník ztatil důvěru Thomase Tuchela a německý trenér s ním již nepočítá ve svých plánech. Zájemci jsou například West Ham či Aston Villa, ale překážkou má být velká suma požadovaná londýnským klubem. Mluví se o částce ve výši 30 milionů liber. Nicméně situaci kolem Abrahama bude muset vedení s Tuchelem určitě během léta vyřešit. Tuchel dal Abrahamovi příležitost jen ve dvou z posledních 13 zápasů sezóny. Nutno podotknout, že to bylo i díky zraněním. Avšak počítá se s tím, že Angličan londýnskou Chelsea v letním přestupovém období opustí.

Dále se také mluví o možném odchodu Antonia Rudigera, který pod Lampardem prakticky nenastupoval, s příchodem Tuchela se však znovu začal objevovat na trávníku a odměnou pro něj byla i nominace na letošní Euro. U tohoto německého reprezentatnta se však v posledních dnech více předpokládá jeho odchod až po následující sezóně, protože se nedohodl na prodloužení současné smlouvy, kterou má ještě na jeden rok. Je tak reálné, že v příštím létě odejde jako volný hráč a zcela zadarmo.

Odehráli svou poslední sezonu v Chelsea?

Dalšími zajímavými jmény, které mají být na odchodu z londýnské Chelsea jsou například Billy Gilmour či Cesar Azpilicueta. Velký zájem a konkrétní nabídka za mladičkého Skota Gilmoura měla údajně již na Stamford Bridge zamířit z nedalekého jihu Londýna, tedy z týmu Crystal Palace. Gilmour by tak mohl zůstat v Londýně i nadále.

Co je každopádně jisté, že nás zcela určitě čekají horké letní dny a to především také na přestupovém trhu, na kterém londýnská Chelsea patří k těm nejaktivnějším klubům vůbec. Uvidíme tedy, kam se budou přestupy na západě Londýna ubírat v následujících týdnech.

Sebastian Suba / skysports.com, mirror.co.uk, football.london, thesun.co.uk football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Tscar - 18.06. Odpovědět

Já nějak nevím, Lukaku nám nesedí do hry a pochybnosti mám i o Haalandovi. Ale kde sehnat sebevědomý hovada jako byli Drogba a Costa?

Tscar

Vidím to tak nějak podobně. Už jsem to kdysi kdesi psal, Chelsea má neuvěřitelný dar snížit kvalitu a výkonnost útočníků o polovinu. Nevím, jestli je to hráčem, systémem nebo trenérem. Každopádně zabiják ve vápně je modrý sen Smajlík 1

Zdenek1307
Reklama
Reklama
Nejnovější články